title

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
 
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж

Мова освітнього процесу:  українська

Вівторок, 08 січня 2019 11:24

Формування рис громадянської зрілості в учнів ЗП(ПТ)О: проблеми і шляхи вирішення

ФОРМУВАННЯ РИС ГРОМАДЯНСЬКОЇ ЗРІЛОСТІ В УЧНІВ ЗП(ПТ)О: ПРОБЛЕМИ І ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ

Попович М.І., викладач суспільних дисциплін

Перечинський професійний ліцей

Закарпатська область

Розвиток демократичної держави та становлення громадянського суспільства в Україні вимагають адекватних змін восвітньому процесі. В умовах економічної та політичної нестабільності відбуваються процеси моральної та соціальної деградації певної частини учнівської молоді. Тому сьогодні постає питання про виховання громадянина країни, звертаючи особливу увагу на виховання робітничої молоді.

Як зазначено в Методичних рекомендаціях щодо національно-патріотичного виховання [додаток до Наказу МОН України від 16.06.2015 р. № 641] «актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції».

Проблема формування громадянської активності та виховання громадянськості у педагогіці має досить міцну теоретичну базу. У західноєвропейськійнауці вона пов'язана з іменами Сократа, Платона, Аристотеля, Гегеля, Руссо та ін. Найбільш повно теорія громадянського виховання в зарубіжній педагогіці була розроблена німецьким педагогом Р. Кершенштейнером.

Активний та різнобічний інтерес до проблеми громадянськості з боку радянських педагогів активно зростає у 30-х рр. ХХ ст.. (В. О. Сухомлинський "Виховання громадянина"); в Україні ідея виховання громадянинаактуалізується лише у 90-ті рр.;акцент на виховання свідомого громадянина посилюється після подій Революції Гідності.

Термін «громадянськість» прийшов у педагогіку із суспільних наук, де вони визначають його як прояв патріотизму відносно держави, свого народу, «усвідомлення кожним громадянином своїх прав і обов'язків щодо держави, суспільства» [Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 677].

Отож, одним із головних завдань громадянського виховання має бути розвиток патріотизму. Виховання патріотизму особистості передбачає прищеплення національної свідомості. Показникамигромадянської зрілості тут є, наприклад, збереження української мови, досконале володіння нею, дослідження і збереження кращих надбань народу.

Крім того, важливим є виховання розвиненої правосвідомості та розвиток політичної культури. Вона включає належну політичну компетентність - знання про державу, політичні організації та інститути, принципи, процедури та регламенти суспільної взаємодії, порядок виборів.У цивільному становленні особистості як громадянина важливе місце займає участь дітей, підлітків і юнацтва в діяльності дитячих громадських об'єднань та організацій та учнівському самоврядуванні.

Ще однією важливою складовою громадянського виховання є моральне виховання - формування культури поведінки особистості, що ґрунтується на нормах моралі, законів, традицій, загальнолюдських цінностях.

Особлива роль у громадянському вихованні належить предметам соціально-гуманітарного циклу. До них долучаються й предмети художньо-естетичного циклу та, що важливо предмети професійно-теоретичної підготовки. Слід також зауважити потенціал гуртків технічної творчості.

Ефективність громадянського виховання значною мірою зумовлюється спрямованістю власне виховного процесу, формами та методами його організації.

Як зазначає дослідниця М. Баяновська, при діагностуванні методів впливу на громадянську сферу учнів найбільш вживаними виявились: залучення до громадських справ; формування досвіду громадянської поведінки; особистий приклад педагога; участь у роботі та оцінювання роботи органів учнівського самоврядування тощо [Баяновська М., Демко Г. Формування громадянської зрілості в учнів професійно-технічних закладів освіти: Навчально-методичний посібник. – Ужгород:Гранджа, 2003 р. – с.73].

Результативність громадянського виховання великою мірою зумовлюється тим, наскільки ті чи інші форми, методи виховної діяльності стимулюють розвиток самоорганізації, самоуправління учнівської молоді. Чим доросліші вихованці, тим більше вони здатні до критично-творчого мислення, усвідомлення власних світоглядних орієнтацій, які є основою життєвого вибору.Результатом у громадянському вихованні є активна громадянська позиція особистості, що виявляється у соціально-комунікативній, громадсько-корисній та суспільно-політичній активності, а також в активності, спрямованій на самопізнання, самооцінку, самовдосконалення.

Отже, підсумовуючи все вищевикладене, слід зазначити, що процес формування громадянина України та його головної риси – громадянськості є наслідком такого процесу, як соціалізація. Соціалізація відбувається під впливом значної кількості обставин та чинників: держави, суспільства, сім’ї, неформальних груп, засобів масової інформації, релігії та багатьох інших. Однак головне навантаження в справі громадянського виховання молоді лягає на освітян.

Список використаної літератури

1.Додаток до Наказу МОН України від 16.06.2015 р. № 641.

2.Навчальна програма з громадянської освіти (інтегрований курс) для 10 кл. загальноосвітніх шкіл, затверджена Наказом МОН України № 1407 від 23.10.2017р.

3.Баяновська М., Демко Г. Формування громадянської зрілості в учнів професійно-технічних закладів освіти: Навчально-методичний посібник. – Ужгород:Гранджа, 2003 р. – 104с.

4.Завалевський Ю.І. Громадянське виховання старшокласників: проблеми, досвід, перспективи. Навчально-методичний посібник. – К., 2003. –104 с.

5.Пометун О., Ремех Т, Ламах Е. Кроки до демократії: уроки громадянської освіти/За ред. О.І.Пометун. – К.: АПН, 2001. – 128с.

Прочитано 125 разів
Пишіть нам. Всі поля обов'язкові.

Наша адреса

Закарпатська область, Перечинський район,

с. Сімер, вул. Будівельників, 8

(03145) 2-11-63, 2-18-97, факс: (03145) 2-11-63

 е-mail: perechin_lizej13@ua.fm

« Квітень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30