Мова освітнього процесу: українська
У рамках першого тижня програми з популяризації здорового способу життя серед молоді #HealthyChallenge2020 #CSRUkraine #UNFPAUkraine та з метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти, психологом ліцею Олесею ЗИЗИЧ та заступником директора з виховної роботи Мартою ГЕРИЧ проведено тренінгове заняття «Протидія булінгу».
Сьогодні булінг — одна з наймасштабніших проблем, з якою стикаються підлітки у всьому світі. Україна входить в 10-ку країн, у яких кількість жертв булінгу є найбільшою. Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника або однокласниці – є ознаками нездорових стосунків, які можуть привести до цькування – регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців та педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало назву – булінґ. Мотивацією булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо
Окрема увага приділялася дуже популярному серед підлітків - кібербулінгу. Який виявляється в цькуванні за допомогою соціальних мереж (інтернету) або надіслання образ на електронну адресу. Сюди входить зйомка і викладання непривабливого відео в загальний доступ.
Ознайомити здобувачів освіти з поняттями «булінг», «видами та проявами булінгу», формувати негативне ставлення до булінгу (неприпустимість проявів насильства та булінгу в дитячому середовищі), ознайомити з механізмом реагування та звернення у ситуації булінгу – основні завдання, які були реалізовані в ході тренінгового заняття.